O firmie

BV Systemy jest częścią firmy BV Grupa specjalizująca się w nowych technologiach infrastrukturalnego IT. BV Systemy funkcjonuje na rynku informatycznym od 1995r. Działalność firmy skupia się w sektorze średnich przedsiębiorstw w zakresie kompletnego wsparcia technicznego i doradztwa informatycznego.

Firma Posiada duże doświadczenie w projektach pamięci masowych, sieci LAN i WAN, bezpieczeństwa informacji oraz budowie rozproszonej infrastruktury.
W dziedzinie pamięci masowych firma ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i wdrożeniach macierzy dyskowych, bibliotek taśmowych, systemów archiwizacji danych, wirtualizacji infrastruktury pamięci masowych i nowoczesnych architektur pamięci masowych. Specjaliści z tej firmy umieją budować systemy w oparciu o specjalne wymagania: inteligentne systemy obiektowego przechowywania danych, ultra wydajne systemy SAN i NAS do szczególnych zastosowań, systemy zarządzania cyklem życia dokumentu.
Bezpieczeństwo IT w wydaniu firmy BV Systemy obejmuje zabezpieczenie przed skutkami katastrof, klastry, systemy backupu oraz zabezpieczenie firm przed niepożądanym ujawnianiem informacji.
Jako integrator systemów zajmujemy się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań systemowych, opartych na produktach MS Windows Server, MS BackOffice oraz UNIX/Linux. Realizujemy nietypowe projekty – zahaczające o oprogramowanie, usprawnianie procesów biznesowych z jednej strony, oraz automatykę przemysłową z drugiej strony.
Świadczymy również usługi outsourcingu osobowego lub obszarowego w zakresie IT. W ramach stałej opieki informatycznej oferujemy systematyczny monitoring funkcjonowania infrastruktury IT, usuwanie awarii, natychmiastową reakcję w sytuacjach krytycznych, sprzęt zastępczy oraz zdalne wsparcie. Oferujemy umowy ryczałtowe, godzinowe, z gwarantowanym czasem naprawy (SLA) i obejmujące sprzęt zastępczy.
BV Systemy jest partnerem firmy Riverbed w dziedzinie wprowadzanych przez tą spółkę produktów z dziedziny akceleracji WAN. Firma proponuje systemy do akceleracji połączeń w sieciach WAN dla firm posiadających rozproszoną wielodziałową strukturę.
Korzyści ze współpracy z firmą BV Systemy:
  •     redukcja kosztów funkcjonowania IT przy zachowaniu wysokiego poziomu usług
  •     realizacja wyspecjalizowanych zadań IT spoza kompetencji firmowego IT
  •     wsparcie procesów zarządzania obszarem IT
  •     doradztwo dotyczące optymalizacji i właściwych kierunków rozwoju środowiska
  •     strategia rozwoju infrastruktury IT tworzona pod kątem procesów biznesowych w firmie